Το σχολείο μας συμμετείχε στα Ελληνικά συνέδρια που διεξήχθησαν φέτος στην Πράγα (29/2 με 5/3/2024).Για τον λόγο αυτ’ο μια ομάδα μαθητών/μαθητριών (44 παιδιά) και έξι καθηγητών,μετακινήθηκε 29/2 με 3/3/2024 στην Πράγα.Οι μαθήτριες και οι μαθητές μας συμμετείχαν στο συνέδριο με δύο εργασίες, ένα θεατρικό έργο με θέμα τους Αλχημιστές και μια μακέτα που παρίστανε το ηλιακό μας σύστημα.Οι εργασίες των παιδιών μας ξεχώρισαν και απέσπασαν το θερμό χειροκρότημα.

Με αφορμή το συνέδριο οι συμμετέχοντες είχαν την δυνατότητα να ξεναγηθούν τόσο στο ιστορικό κέντρο της Πράγας όσο και στην λουτρόπολη Κάρλοβυ Βάρη.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος των εκπαιδευτικών συγχαίρει τις μαθήτριες και τους μαθητές που συμμετείχαν σε αυτό το πρόγραμμα τόσο για το έργο που παρουσίασαν στο Συνέδριο όσο και για την άψογη συμπεριφορά τους σ’όλη την διάρκεια της εκδρομής.